30. septembra 2014

► Bioderma deodorant a anti-perspirantAhojte dievčatá,

tento týždeň sa ponesie v znamení kozmetickej značky, ktorú určite poznáte a možno aj máte doma nejaký výrobok - pôjde o zn. Bioderma. Čo sa týka mňa, tak už z blogu istotne viete, že kozmetika od tejto značky mi veľmi pomohla. Či už z akné alebo ekzémom, všetko mám na blogu rozpísané (aký problém som mala a aké výrobky mi v čom pomohli), tak ak Vás to zaujíma, články nájdete pod menovkou - Bioderma. :) 

Dnes som si pre Vás pripravila recenziu na tri produkty z radu Sensibio (rad na citlivú pokožku):
1.) Sensibio Déo Anti-transpirant Roll-on
2.) Sensibio Déo Deodorant Roll-on
3.) Sensibio Déo Anti-transpirant Sprej

Poznámka: som ako hocikto iný, potím sa bežne, keď vyvíjam nejakú ťažšiu aktivitu, keď športujem, keď príde na mňa nervozita, alebo je veľmi teplo a pod... Z drogérií som vyskúšala toho už mnoho a preto som bola zvedavá ako fungujú výrobky proti potenie/zápachu z lekárne - vďaka spolupráci som mohla vyskúšať tieto výrobky už počas leta a vlastne používam ich viac menej stále - možno bude pre vás zaujímavý môj víťaz spomedzi nich. :) Tak poďme na to:

reálna veľkosť produktov
(pre zväčšenie klikni na obrázok)


Sensibio Déo Anti-transpirant Roll-on

Roll-on používam najčastejšie (myslím to teraz tak celkovo čo sa týka produktov tejto kategórie), podľa mňa je to najlepšie  čo môže byť, nevadia mi však ani iné spôsoby ochrany. Zaujímavosťou je že tento anti-perspirant má unisex vôňu - mne sa však skôr zdá viacej pánka ako dámska - to mi však vôbec neprekáža pretože nie je moc silná. A hoc nie je moc silná tak po nanesení na podpazušie sa vôňa ešte viacej zjemní a tak ju skoro vôbec nie je cítiť. 

Ak sa mám vyjadriť účinkom, tak tak to hodnotám na výbornú, hlavne z toho dôvodu, že ihneď po holení si ho môžete aplikovať a vôbec neucítite žiadne štípanie - ono je to asi aj tým, že v zložení absentuje alkohol. Ba mala som dokonca pocit, že pokožku upokojil. Nanášala/nanášam ho ráno aj večer, pri nejakej bežnej činnosti plne postačuje, pri športovaní však už očakávajte mapky. 24 hodinovú výdrž však nečakajte, ale dennú áno - potenie nezastaví, ale obmedzí. :) Nezanecháva biele stopy.
Odporúčaná cena: 8,29 €
(pre zväčšenie klikni na obrázok)

Sensibio Déo Deodorant Roll-on

Podľa oficiálneho popisu má za úlohu neutralizovať nežiadúce pachy, ktoré vznikajú pri potení sa - ide čisto len o deodorant. Tak a toto je môj dnešný favorit hoci je to len deodorant. Možno aj pre mnohých bude zaujímavý tým, že v zložení okrem absentovania  alkoholu tiež absentuje alumínium (hliník). Vôňa tohto roll-onu je viacej ženskejšia, je tiež pekná ako aj pri tom vyššie - je slabšia - nie čo sa týka výdrže, ale z hľadiska parfumácie. 

Prečo som si ho obľúbila? Nosím ho hlavne do fitka, tam nemá cenu na seba aplikovať moc anti-perspirant (len pokiaľ sa chcete ulievať - ale to snáď nie, tam treba makať :)) Je jemný, v podstate ho po aplikácii ani nie je cítiť, aj po hodinovej makačke, kedy som cela spotená, necítim vôbec žiadny zápach, taktiež ani po celom dni kedy behám z jednej fakulty na druhú a to mám teda pekný kus.

Ak teda nie ste na anti-perspiranty, odporúčam tento, deodorant (podobný s takými účinkami som v drogérke ešte nevidela). Nezanecháva biele stopy a neštípe ani na oholenom podpazuší.
Odporúčaná cena: 8,29 €


(pre zväčšenie klikni na obrázok)


Sensibio Déo Anti-transpirant Sprej

Ako posledné som testovala samostatný tento sprej. Na spreje moc nie som (príde mi to zlé hlavne čo sa týka aplikácie, lebo vždy sa mi zdá, že polovica produktu ide do ovzdušia, na druhú stranu musím uznať, že je to hygienickejšie než roll-on), ale tak každý máme to svoje a za vyskúšanie nič nedám a nakoniec by som možno mohla byť aj milo prekvapená - no nie? :) Skúšala som ho na bežný deň, avšak od vtedy neboli nijak moc vysoké teploty, skôr naopak - takže záťaž na viac ako 20 stupňov nepodstúpil.

Čo sa týka všetkých týchto troch produktov, tak na mňa funguje najmenej. Aplikovať ho počas dňa musím niekoľko krát, zápach po pote ten prekryje celkom hravo, ale výsledok čo sa týka obmedzenia potenia je u mňa a tohto spreja nulový. Ak by som si ho teda mala kúpiť tak len pre vôňu - vonia ako roll-on anti-perspirant. Výhoda anti-perspirantu je určite zas a znova absencia alkoholu v zložení. Ani tento nedráždi pokožku, pokiaľ ho použijete na čerstvo oholenú. Tiež som nezaznamenala, že by zanechával biele stopy.
Odporúčaná cena: 8,29 €


Máte nejaký svoj obľúbený anti-perspirant, deodorant? 
V akej forme preferujete tieto produkty?

8 komentárov:

 1. Anonymný30.9.14

  su moc drahe a je to zbytocne predrazene a neni na tom nic vynimocne a kozmetika z lekarne neje nicim vynimocna je rovnaka ako z drogerie

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. S tvojím názorom sa nestotožňujem (Ale je to tvoj názor, tak to beriem...), kozmetika to nie je drahá, cena je primeraná jej kvalite. Pokiaľ máš nejaký problém s pokožkou, tak správnym krémom, alebo kombináciou výrobkov, si dokážeš vďaka Bioderme pomôcť - aspoň u mňa to tak bolo/je pri problematickej pokožke či ekzéme...s čím mne obyčajná kozmetika (ako hovoríš z drogérie) nepomohla vôbec. :)

   Odstrániť
 2. Overený mám Driclor, je najúčinnejší a najspoľahlivejší. ;))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ja v poslednej dobe testuje rôzne deodorandy a antiperspiranty, ale víťaz zatiaľ stále ostáva Rexona MP, ale biodermu som fakt ešte neskúsila :)

  dawnielicious.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Anonymný3.10.14

  Bioderma je nej! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ďakujem Vám dievčatá za názor! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Bojím sa že ked obsahuje ,,aluminium chlorohydrate,, aby mi neohrozila rakovina..prosím povedzte mi svoj názor.. ďakujem
  d.l

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý jeden komentár a želám Vám ešte krásny deň!